Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Billy Talent

Historie kapely

Historie kapely sahá do   Missisagské střední školy Our Lady of Mount Carmel, kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu To Each His Own. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na středoškolské soutěži talentů potkali Iana D’Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou. Ta však zanikla a tak se Ian přidal k  To Each His Own. ¨

Časem si však hudebníci změnili jméno skupiny na Pezz. A začali hrát něco mezi Grunge a Hip Hopem a tak se stalo, že v roce 1994 vzniklo jejich album - Demoluca. Následující album vzniklo roku 1998 - Watoosh!
V roce 1999 vznikl spor o název s další stejnojmennou skupinou z Memphisu. Ale dnešní Talenti ustoupili a přejmenovali se na Billy Talenty.
Inspirací jim bylo dílo Michaela Turnera Hard Core Logo (kniha, později zfilmována) a nový název byl vybrán podle jména hlavního hrdiny, který se jmenoval právě Billy Talent.

Hudebníci s novým jménem změnili i styl své hudby. Začali hrát více agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků. S rostoucím zájmem publika rostl i zájem nahrávacích studií. V roce 2001 podepsali Billy Talent novou smlouvu s Atlantic Records a Warner Music Canada.

V roce 2003 vydávají první album nazvané stejně jako skupina - Billy Talent. Za tuto desku získávají v Kanadě třikrát platinovou desku a několik dalších ocenění. V roce 2006 přicházejí na trh s novým albem nazvaným Billy Talent II, které obsahuje známé hity jako například Surrender, Fallen Leaves nebo Devil in a Midnight Mass. O album byl dokonce takový zájem, že se ho za první týden prodalo v Kanadě téměř padesát tisíc kusů.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek